Creaton - keramická krytina

Pálená keramická škridla Creaton Balance patrí na našom území medzi najobľúbenejší model v tvare klasickej vlny, ktorý sa vyznačuje atraktívnym vzhľadom, ekonomickou efektívnosťou a ľahkým kladením.

Aj napriek XXL formátu krytina zachováva dobré proporcie a harmonickú rovnováhu a je vhodná pre veľké plochy striech, ako aj pre strechy s menšími rozmermi. Možnosť použitia na nízke sklony len s vysokodifúznou fóliou. Jej výhodou je nie len hospodárnosť, pretože vďaka veľkému formátu škridly dosahuje spotrebu od 8,4 ks/m², ale aj systém bočných drážok pre dosiahnutie vertikálnej tesnosti, vďaka ktorému vznikla dokonalá odolná vodná bariéra, neprekonateľná ani pri veľmi silnom vetre.

 

Veľkoformátová keramická škridla Creaton Futura je ponúkaná v 16 farebných odtieňoch s minimálnou spotrebou cca 10,8 ks/m². Pri výrobe škridly boli zohľadnené poznatky z oblasti statiky, odvádzania vody a prúdenia vzduchu, čoho výsledkom boli drážky so špeciálnou technológiou labyrintov. Majú obzvlášť veľký rozsah posuvu a dôkladne prevedené bočné rebrovanie a rebrovanie v päte škridly, predstavujú veľký potenciál tohto technicky optimálneho modelu strešnej škridly.

 

Modelom Creaton Domino a  Creaton Mikado sme vytvorili výnimočne dokonalé spojenie jedinečných predností pravej keramickej škridly s modernými predstavami o súčasnom dizajne striech. Jej čisté línie vytvárajú elegantný a jedinečný vzhľad strechy.Dizajn tohto modelu vyjadruje maximálny ústup od prebytočných štýlových prvkov. Sústreďuje sa na optimálnu funkciu a hospodárnosť pre pokrývača a stavebníka.

 

Bobrovky Creaton Klassik možné využiť na rôzne spôsoby pokládky, ako napríklad šupinové alebo korunové krytie, čo je výhodou oproti iným krytinám. Na výrobu bobroviek sú použité tie najlepšie a najkvalitnejšie suroviny. Použitie prírodných materiálov vytvára príjemnú a zdravú atmosféru pre kvalitu bývania. Krytina „dýcha“, čím udržuje zdravú klímu v interiéri.