Svetlovod VELUX

 Svetlovody VELUX

  TWR/TLR pre šikmé strechy 
  TCR pre ploché strechy
 
So svetlovodom môžete priviesť prirodzené denné svetlo aj do tých najtmavších miest vášho domu, pretože je schopný prenášať slnečné i mesačné svetlo dolu do miestností do vzialenosti až 6 m. Ideálne riešenie pre malé miestnosti a vnútorné priestory ako chodby, miestnosti uprostred domu alebo kúpeľne. Pomocou vysoko odrazivého tubusu svetlovodu je možné aj počas zamračených dní tieto priestory presvetliť rovnako intenzívne ako prostredníctvom tradičnej 60W žiarovky. Ušetriť tak môžete až 400 hodín svietenia žiarovkou ročne.

Prírodné dynamické denné svetlo prináša do vašich vnútorných priestorov život takým spôsobom, akým to jednoduchá lampa nedokáže.
 

   Hlavné výhody                                        

  • 98% odrazivosť tubusu umožňuje vynikajúci prestup slnečného svetla do interiéru.
  • Inovovaný stropný difuzér poskytuje ešte lepšie rozptýlenie denného svetla.
  • Cenovo dostupné riešenie pre šikmé i ploché strechy.
  • Do akéhokoľvek typu svetlovodu možno ľahko domontovať aj nosič LED diódového osvetlenie.
Svetlovod VELUX do šikmej strechy

Vyrába sa v dvoch prevedeniach. Typ TWR je určený na montáž do profilovanej krytiny s max. výškou profilu 120 mm. Typ TLR je určený na montáž do plochých krytín s max. výškou 16 mm (2x8mm). Do miestnosti vyúsťuje kruhovým difuzérom a akrylátovým dvojsklom.

Stará cena:
414,00€
356,04€ s DPH
Svetlovod VELUX do  plochej strechy

Svetlovod TCR - kompletná sada komponentov pre montáž v dĺžke 1,0 - 1,85 m. Exteriér tvorí manžeta z tvrdeného PVC s akrytlátovou kupolou.

Stará cena:
533,00€
458,38€ s DPH
Velux manžeta BFX z hydroizol. fólie na svetlovod

Novým montážnym doplnkom svetlovodu je hydroizolačná fólia BFX, ktorá má pružný okraj jednoducho obopínajúci priemer tubusu. Fólia BFX zaisťuje vynikajúcu vodotesnosť, takže žiadn voda či vlhkosť sa nedostane z podstrešnej fólie ku svetlovodu.

Stará cena:
94,00€
82,72€ s DPH
VELUX ventilačný prvok ZTV iba pre TWR

Ventilačný prvok ZTV umožňuje prirodzené odvetranie miestnosti. Ventilačný prvok je možné namontovať so svetlovodom TWR 0K14.

Stará cena:
186,00€
163,68€ s DPH
VELUX nosič LED diódového osvetlenia ZTL

Nosič LED diódového osvetlenia (ZTL) Nosič LED diódového osvetlenia ZTL 014L umožňuje použiť svetlovod ako umelé osvetlenie v noci. Nosič sa dodáva so 4W LED žiarovkou (zodpovedá klasickej 40W žiarovke). Nízkoenergetická LED technológia poskytuje spoľahlivé svetlo s dlhou životnosťou (približne. 18 rokov), zatiaľ čo štíhly dizajn eliminuje tiene na skle difúzora. Nosič osvetlenia je možné domontovať i dodatočne na všetky svetlovody s priemerom 10", ako aj 14".

Stará cena:
101,00€
88,88€ s DPH
VELUX predlžovací diel ZTR

Predlžovací diel tubus ZTR sa používa na predĺženie svetlovodov TWR, TLR a TCR, keď vzdialenosť od strechy po úroveň stropu presahuje 1,7 m. Tubusy svetlovodov TWR,T LR a TCR je pomocou dielov ZTR možné predĺžiť maximálne do 6,0 m. Predlžovací diel tubus sa dá zakúpiť v dĺžkach 64 cm a 124 cm.

Stará cena:
60,00€
52,20€ s DPH