Tyvek a jej výnimočnosť

Prečo je poistná hydroizolácia Tyvek® tak jedinečná?

Vodotesná difúzna fólia DuPont ™ Tyvek® môže poskytovať špičkovú trvanlivosť, ochranu a energetickú účinnosť pre domácnosti a budovy. Pre zabezpečenie dlhodobej ochrany proti prieniku vody, prieniku vzduchu a vlhkosti predstavuje difúzna fólia Tyvek® osvedčené riešenie. Ako jediná má záruku 10 rokov !!! Dokázaná plná funkčnosť po vyše 20 rokoch v strešnom plášti (sledovaná vodotesnosť - hlavný atribút).

Testovaná a preverená odolnosť

Rozsiahly test starnutia, ktorý bol vykonaný zo strany SP Technical Research Institute of Sweden preukázal, že sa produkty Tyvek® v porovnaní s testovanými konkurenčnými produktmi vyznačujú značnou špičkovú odolnosťou.

Hrúbka a kvalita funkčnej vrstvy

Väčšina bežných viacvrstvových difúznych fólií, ktoré boli testované, hrúbka ich  funkčnej vrstvy je približne trikrát tenšia než ľudský vlas. Funkčná vrstva DuPont ™ Tyvek® je približne 6-krát až 8-krát silnejšia ako bežné viacvrstvové difúzne fólie - čo zaisťuje dlhodobú funkčnosť.

Jedinečná štruktúra

Tyvek® sa skladá z miliónov mikrovlákien spojených do jedinečného vzoru "labyrint". Vďaka použitiu tejto štruktúry dochádza k rozneseniu UV a tepelných prírastkov po celej fólii a je zaistená špičková odolnosť a životnosť.

Preverená odolnosť proti UV žiareniu

Zatiaľ čo je väčšina viacvrstvových difúznych fólií vyrobená z polypropylénu (PP), využíva funkčná vrstva materiálu DuPont ™ Tyvek® materiál - stabilizovaný polyetylén (PE) - ktorý ďaleko lepšie odoláva 100% vysoko ultrafialovému (UV) žiareniu a pôsobeniu tepla.

Odolnosť voči teplotám až 100 ° C

Pôsobenie tepla môže časom vážne znížiť funkčnosť vodotesnej difúznej fólie, teploty na hornej strane izolácie môžu niekedy prekračovať až 80 ° C. Preto sú pre zabezpečenie dlhodobej účinnosti a istoty investície fólie DuPont ™ Tyvek® navrhnuté tak, aby odolali teplotám až 100 ° C.

Výrobok spoločnosti DuPont - Vaša záruka kvality

DuPont ™ Tyvek® využíva unikátny proces výroby, ktorý je založený na technológii netkaných vlákien. Každý prvok je výsledkom viac ako dvadsaťročných skúseností na trhu difúznych fólií v krajinách EMEA a priamym záväzkom k inováciám a zvyšovaniu kvality vlákien.

Tyvek Solid strešná membrána

Špičková kvalita membrány od chemického koncernu DuPont. Napriek svojej hmotnosti je extrémne pevná a vyznačuje sa vysokou difúznou schopnosťou. Vhodná na tepelnú izoláciu, debnenie, aj ako vetrozábrana na fasády. Táto jednovrstvová membrána vyrábaná z vysokohustotného polyetylénu je unikátom medzi membránami s technológiou výroby, ktorú nie je schopná žiadna iná firma zrealizovať. Hrúbka funčného filmu 220 mikrónov v membráne je 6-8 x vyššia ako u ktoréhokoľvek iného výrobcu, čo ju stavia na pozíciu jednotky v kvalite strešných membrán.

Stará cena:
147,80€
103,46€ s DPH
Tyvek Supro Plus Tape strešná membr. s páskou

Extrémne odolná vysoko difúzna kontaktná poistne hydroizolačná membrána na šikmé strechy, ktorú je možné klásť na krokvy, tepelnú izoláciu alebo priamo na debnenie. Rovnako je možné použiť pre tzv. „vodotesné podstrešie“ teda triedy 2 poistnej hydroizolácie podľa cehu strechárov. Jedná sa o špičkový produkt od popredného svetového výrobcu. Často býva táto membrána nazývaná "mercedesom" medzi difúznymi fóliami. Nadštandardná hrúbka funkčnej vrstvy 220µm laminovaná ďalšou vrstvou spunbondu Vám prináša skutočnú istotu pre tie najnáročnejšie aplikácie.

Stará cena:
308,00€
215,60€ s DPH
Tyvek Metal pod falcovanú krytinu

Vysoko difúzna kontaktná poistná hydroizolačná membrána pod falcované plechové krytiny. Jedná sa o špeciálny produkt na separáciu plechových krytín so stojatou drážkou. Rovnako napomáha znižovať hluk pri padajúcom daždi či krúpobití. Je vyrobená na báze materiálu Tyvek® Supro, kde je naviac pridaná polypropylenová rohož zaisťujúca separáciu. Jedná sa o najkvalitnejší produkt, aký je možné zohnať pod plechovú krytinu.

Stará cena:
390,00€
273,00€ s DPH
DuPont FlexWrap NF

Samolepiaca butylová elastomerová páska s flexibilným nosičom HD-PE. Je ideálnym riešením na vzduchotesné utesňovanie priestupov všetkých druhov cez parozábrany DuPont™ AirGuard® a na vodotesné utesnenie priestupov cez difúzne membrány Tyvek®. Jedná sa špeciálne priechody ako trubky na odvádzanie pár, antény, strešné okná a komíny.

Stará cena:
6,50€
5,53€ s DPH
Tyvek páska pre utesnenie klincovaných spojov

Penová polyetylenová páska určená na utesnenie klincových spojov pod kontra latami. Túto pásku je nutné použiť pokiaľ má byť vytvorené tzv.“vodotesné podstrešie“ teda 3. stupeň triedy A doplnkovej hydroizolácie. Je možné nahradiť Tyvek® butylovou páskou v šírke 50 mm.

Stará cena:
28,00€
19,60€ s DPH
Tyvek butylová páska

Obojstranná lepiaca páska na všetky pripojenia typických stavebných prvkov z murovacieho kameňa, dreva, kovu alebo plastu. Butylová lepiaca páska sa dodáva v šírke 20 mm. Zaistí tesné pripojenie pásu na rozdielne stavebné hmoty. Butylová páska v šírke 50 mm slúži ako utesnenie klincov pod strešnou latou na streche.

Stará cena:
24,00€
16,80€ s DPH
Tyvek UV Facade páska

Čierna jednostranná lepiaca páska s vysokou odolnosťou proti UV žiareniu a skvelými lepiacimi vlastnosťami. Špeciálne vyvinutá na spájanie presahov a prestupov fólie Tyvek® UV Facade. Má excelentnú trvanlivosť a odolnosť pri použití vo vonkajšom prostredí.

Stará cena:
48,00€
33,60€ s DPH
Tyvek obojstranná páska

Páska so silnou lepivosťou hlavne pri ťažkých podmienkach. Priehľadná 50 mm lepiaca páska je vyvinutá najmä na spájanie presahov difúznych membrán Tyvek®. Obojstranná lepiaca páska sa vyznačuje zvlášť vysokou znášanlivosťou voči vlhkosti a poveternostným vplyvom, takže pásy je možné taktiež dobre lepiť na vlhké podklady.

Stará cena:
30,80€
21,56€ s DPH
Tyvek metalizovaná páska

Tato jednostranná lepiaca páska je vhodná pre spoľahlivé prelepovanie parozábran DuPont™ AirGuard®, ale aj všetkých difúznych membrán Tyvek®, k utesňovaniu strešných prestupov alebo pre opravu menších poškodení na membránach.

Stará cena:
55,00€
38,50€ s DPH
Tyvek jednostranná akrylová páska

Tato jednostranná lepiaca páska je vhodná pre spoľahlivé prelepovanie parozábran DuPont™ AirGuard®, ale aj všetkých difúznych membrán Tyvek®, k utesňovaniu strešných prestupov alebo pre opravu menších poškodení na membránach.

Stará cena:
37,00€
25,90€ s DPH