Podkrovné schody FAKRO

Podkrovné schody FAKRO LWK výška miestnosti 280 cm / 4 segmenty

LWK Komfort sú sklápacie segmentové schody vyrobené z borovicového dreva najvyššej kvality, vybavené termoizolačným poklopom bielej farby, kovovým madlom a plastovými koncovkami (iba v trojdielnej verzii). Stupne rebríka schodov Komfort prečnievajú nad úrovňou rebríka a sú značne odsadené od poklopu. Takáto konštrukcia umožňuje výhodný výstup a zvyšuje komfort použitia.

Stará cena:
258,00€
206,40€ s DPH
Podkrovné schody FAKRO LTK Energy výška miestnosti 280 cm/3 segmenty

LTK Thermo sú trojdielne sklápacie schody vyrobené z borovicového dreva najvyššej kvality. Od schodov LWK Komfort sa líšia výškou rámu, ktorá je 22 cm, ako aj termoizolačným poklopom s hrúbkou 6,6 cm. Schody LTK Thermo sú určené pre stavby s vysokým teplotným rozdielom medzi jednotlivými miestnosťami. Poskytujú nám dokonalú termoizolačnú bariéru a minimalizujú straty tepla v miestnostiach, kde boli montované.

Stará cena:
344,40€
275,52€ s DPH
Podkrovné schody FAKRO LMK s kovovým rebríkom: výška miestnosti 280 cm

Podkrovné schody LMK sa skladajú z kovového rebríka a termoizolačnej dosky s koeficientom prestupu tepla1,1 W/m²K v béžovej farbe. Termoizolačná doska o hrúbke 36 mm zabraňuje tepelným stratám. Obvodové tesnenie nachádzajúce sa vo vyfrézovanej časti rámu zabezpečuje najvyššiu tesnosť pri zatvorení poklopu. Sklápací systém skladania rebríka schodov a zablokovanie dosky pri plnom otvorení umožňuje ich ľahkú obsluhu. Zdvojené spájanie pántov a zavarené konce profilov rebríka umožňujú jeho vysoké zaťaženie. Zaoblený tvar jednotlivých častí mechanizmu otvárania schodov zabraňuje vzniku úrazov. Patentovaný systém mechanizmu otvárania zabraňuje deformácii rámu schodov.

Stará cena:
312,00€
249,60€ s DPH
Podkrovné schody FAKRO LWF 60 výška miestnosti 280 cm / 3 segmenty

Pôjdové ohňovzdorné schody LWF slúžia pre výstup do podkrovia a zároveň tvoria ohňovzdornú bariéru pri požiari vo vnútri domu. Vďaka výborným ohňovzdorným vlastnostiam sú vhodné pre montáž v miestach, kde sa podľa stavebných predpisov vyžaduje použitie ohňovzdorných prvkov. Špeciálna konštrukcia schodov a taktiež použité materiály pri výrobe umožnili dosiahnuť triedu požiarnej odolnosti EI = 30 min.

Stará cena:
578,40€
462,72€ s DPH
Podkrovné schody FAKRO LWF 60 výška miestnosti 305 cm / 3 segmenty

Protipožiarne schody spožiarnou odolnosťou 60 min.

Stará cena:
592,80€
474,24€ s DPH
Podkrovné dvierka DWK

Podkrovné dvierka sú určené na osadenie do podkrovnej steny, ktorá oddeľuje obytný priestor od ostatných priestorov krovu. Umožňujú prístup do týchto nevyužitých priestorov. Výborné tepelnoizolačné vlastnosti (U=1,1 W/m2K) a zároveň vysoká tesnosť v maximálnej miere zamedzujú tepelným stratám. Môžu byť montované vo verzii otváravej na pravú alebo ľavú stranu.

Stará cena:
102,00€
81,60€ s DPH
Koncovky na drevené sklápacie schody LXS

Koncovky hnedej farby sú montované na poslednom segmente rebríka ako ukončovacie prvky schodov. Schodom dodajú estetický vzhľad a pri rozložení zlepšujú stabilitu rebríka. Vďaka dobrým vlastnostiam materiálu použitého na ich výrobu neškriabu povrch podlahy. Dostupné pre segmentové schody s dreveným rebríkom. (okrem 4-segmentových a schodov LDK).

Stará cena:
14,40€
11,52€ s DPH
Madlo k sklápacím schodom LXH

Kovové madlo uľahčuje výstup po stupňoch rebríka a zvyšuje aj komfort a bezpečnosť používania schodov. Madlo LXH sa pripevňuje do horného segmentu rebríka. Montáž po ľavej strane vylučuje možnosť namontovania odľahčujúceho mechanizmu LXM. Madlo LXH 50/13 je montované v schodoch s dĺžkou skrinky do 100cm, madlo LXH 75/13 v schodoch s dĺžkou skrinky 100cm.

Stará cena:
30,00€
24,00€ s DPH
Bariéra k sklápacím schodom  LXB-U

Ochranná bariéra z borovicového dreva zaisťuje (zo strany podkrovia) otvor v podlahe podkrovia a taktiež uľahčuje výstup po rebríku schodov. Bariéra LXB-U je montovaná priamo do podlahy pomocou montážnych uholníkov, doplnkovo má oceľové príchytky spevňujúce jej konštrukciu. Bariéra LXB-U je prispôsobená najväčšiemu rozmeru schodov - 86x140 cm, vďaka čomu je možné použiť ju pre všetky menšie rozmery schodov bez nutnosti krátenia častí.

Stará cena:
74,40€
59,52€ s DPH