Test vysokodifúznych membrán

Ak si neviete vybrať zo širokej palety značiek strešných membrán skúste sa inšpirovať aj týmto 3 minútovým videom.

 

http://tyvek.construction.dupont.com/teststrech

 

V prípade, že ste sa rozhodli použiť membránu Tyvek a neviete presne, čo by bolo vhodné práve do vášho

strešného plášťa, napíšte nám.

Tyvek Solid strešná membrána

Špičková kvalita membrány od chemického koncernu DuPont. Napriek svojej hmotnosti je extrémne pevná a vyznačuje sa vysokou difúznou schopnosťou. Vhodná na tepelnú izoláciu, debnenie, aj ako vetrozábrana na fasády. Táto jednovrstvová membrána vyrábaná z vysokohustotného polyetylénu je unikátom medzi membránami s technológiou výroby, ktorú nie je schopná žiadna iná firma zrealizovať. Hrúbka funčného filmu 220 mikrónov v membráne je 6-8 x vyššia ako u ktoréhokoľvek iného výrobcu, čo ju stavia na pozíciu jednotky v kvalite strešných membrán.

Stará cena:
147,80€
103,46€ s DPH
Tyvek Supro Plus Tape strešná membr. s páskou

Extrémne odolná vysoko difúzna kontaktná poistne hydroizolačná membrána na šikmé strechy, ktorú je možné klásť na krokvy, tepelnú izoláciu alebo priamo na debnenie. Rovnako je možné použiť pre tzv. „vodotesné podstrešie“ teda triedy 2 poistnej hydroizolácie podľa cehu strechárov. Jedná sa o špičkový produkt od popredného svetového výrobcu. Často býva táto membrána nazývaná "mercedesom" medzi difúznymi fóliami. Nadštandardná hrúbka funkčnej vrstvy 220µm laminovaná ďalšou vrstvou spunbondu Vám prináša skutočnú istotu pre tie najnáročnejšie aplikácie.

Stará cena:
308,00€
215,60€ s DPH
Tyvek Metal pod falcovanú krytinu

Vysoko difúzna kontaktná poistná hydroizolačná membrána pod falcované plechové krytiny. Jedná sa o špeciálny produkt na separáciu plechových krytín so stojatou drážkou. Rovnako napomáha znižovať hluk pri padajúcom daždi či krúpobití. Je vyrobená na báze materiálu Tyvek® Supro, kde je naviac pridaná polypropylenová rohož zaisťujúca separáciu. Jedná sa o najkvalitnejší produkt, aký je možné zohnať pod plechovú krytinu.

Stará cena:
390,00€
273,00€ s DPH
Tyvek UV Facade fasádna membrána

Unikátna vysoko difúzna kontaktná poistná hydroizolačná membrána so zvýšenou odolnosťou proti UV žiareniu. Jedná sa o špeciálny produkt pre prevetrávané fasády s otvorenými spojmi od popredného svetového výrobcu. Nadštandardná hrúbka funkčnej vrstvy 220µm laminovaná ďalšou vrstvou spunbondu Vám prináša skutočnú istotu pre tie najnáročnejšie aplikácie.

Stará cena:
421,20€
294,84€ s DPH
DuPont AirGuard Reflective E (Sd 2300)

Vysoko kvalitná metalizovaná parotesná fólia pre reguláciu vodných pár, ktorá v zime znižuje tepelné straty. Odráža až 95% sálavého tepla. Parameter Sd je najvyšší zo známych parozábran na trhu !!!

Stará cena:
205,20€
133,38€ s DPH
DuPont AirGuard Sd 5

Parobrzda pre reguláciu vodných pár pre strechy, stropy a múry, predstavuje prekážku pre pohyb vzduchu. Celkovo vyváženej odparovacej kapacity konštrukcie je dosiahnuté použitím pomocou materiálu AirGuard Sd5 na vnútornej strane podkladu a Tyvek na vonkajšej strane. Vhodné pri rekonštrukciách stavieb, dodatočného zateplenia strechy z vonkajšej strany stavby, prípadne u drevostavieb, kde je minimálne množstvo mokrého procesu pri výstavbe.

Stará cena:
205,20€
133,38€ s DPH
DuPont FlexWrap NF

Samolepiaca butylová elastomerová páska s flexibilným nosičom HD-PE. Je ideálnym riešením na vzduchotesné utesňovanie priestupov všetkých druhov cez parozábrany DuPont™ AirGuard® a na vodotesné utesnenie priestupov cez difúzne membrány Tyvek®. Jedná sa špeciálne priechody ako trubky na odvádzanie pár, antény, strešné okná a komíny.

Stará cena:
6,50€
5,53€ s DPH
Tyvek páska pre utesnenie klincovaných spojov

Penová polyetylenová páska určená na utesnenie klincových spojov pod kontra latami. Túto pásku je nutné použiť pokiaľ má byť vytvorené tzv.“vodotesné podstrešie“ teda 3. stupeň triedy A doplnkovej hydroizolácie. Je možné nahradiť Tyvek® butylovou páskou v šírke 50 mm.

Stará cena:
28,00€
19,60€ s DPH
Tyvek butylová páska

Obojstranná lepiaca páska na všetky pripojenia typických stavebných prvkov z murovacieho kameňa, dreva, kovu alebo plastu. Butylová lepiaca páska sa dodáva v šírke 20 mm. Zaistí tesné pripojenie pásu na rozdielne stavebné hmoty. Butylová páska v šírke 50 mm slúži ako utesnenie klincov pod strešnou latou na streche.

Stará cena:
24,00€
16,80€ s DPH
Tyvek UV Facade páska

Čierna jednostranná lepiaca páska s vysokou odolnosťou proti UV žiareniu a skvelými lepiacimi vlastnosťami. Špeciálne vyvinutá na spájanie presahov a prestupov fólie Tyvek® UV Facade. Má excelentnú trvanlivosť a odolnosť pri použití vo vonkajšom prostredí.

Stará cena:
48,00€
33,60€ s DPH
Tyvek obojstranná páska

Páska so silnou lepivosťou hlavne pri ťažkých podmienkach. Priehľadná 50 mm lepiaca páska je vyvinutá najmä na spájanie presahov difúznych membrán Tyvek®. Obojstranná lepiaca páska sa vyznačuje zvlášť vysokou znášanlivosťou voči vlhkosti a poveternostným vplyvom, takže pásy je možné taktiež dobre lepiť na vlhké podklady.

Stará cena:
30,80€
21,56€ s DPH
Tyvek metalizovaná páska

Tato jednostranná lepiaca páska je vhodná pre spoľahlivé prelepovanie parozábran DuPont™ AirGuard®, ale aj všetkých difúznych membrán Tyvek®, k utesňovaniu strešných prestupov alebo pre opravu menších poškodení na membránach.

Stará cena:
55,00€
38,50€ s DPH
Tyvek jednostranná akrylová páska

Tato jednostranná lepiaca páska je vhodná pre spoľahlivé prelepovanie parozábran DuPont™ AirGuard®, ale aj všetkých difúznych membrán Tyvek®, k utesňovaniu strešných prestupov alebo pre opravu menších poškodení na membránach.

Stará cena:
37,00€
25,90€ s DPH